Eastern Oregon University > Commencement Information > 2022 Commencement Participation List

2022 Commencement Participation List

 

If you have completed the Commencement Participation Sign-Up Form and do not see your name included and believe you should be included, or if you have any other questions, please contact commencement@eou.edu.

If you have not signed up to participate in Commencement and would like to sign up, please email: commencement@eou.edu

LAST UPDATED: Wednesday, June 2nd, 2022 – 11:00 am

Names are listed in Alphabetical order by the last name provided at sign up.

Nishell AbbeMadras, OREarly Childhood Education
Isabel Ileana AbnalPortland, ORElementary EducationCum Laude
Elliot AcreeRoseburg, ORMarketingCum Laude
2022 Outstanding Student Award
Sophia Marie AimoneBend, ORArtSumma Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
Colten AlanizKlamath Falls, ORBusiness AdministrationUnited States Air Force
Gian AlvaradoOntario, ORBusiness AdministrationSumma Cum Laude
Elizabeth Jasmine Alvarez MorenoHouston, TXAnthropology/Sociology
Bryan AmesBaker City, ORComputer Science
Madelyn AndersonPort Orchard, WAPsychologyCum Laude
Susana Maria ArguetaPendleton, ORAnthropology/Sociology
Ruben A. AyalaOxnard, CAHistory and English/Writing
Lacey Brianne BairdCove, OREducation
Roland Victor Soriano BalajadiaSaipan, Northern Marianas IslandsPsychologySumma Cum Laude
Cybil BallardKlamath Falls, ORElementary Education
Ana Maria BarajasBoardman, ORBusiness Administration
Leah Lucile BatchelorBoise, IDPsychologyCum Laude
Kimberly Dawn BaumLa Grande, ORArtCum Laude
Adriana Bautista-TapiaSandy, ORElementary Education
Morgan J. BayesAdrian, ORAgricultural Sciences (OSU)
Brandon BeaWashougal, WAAccountingUnited States Army
Army National Guard
Tania BeaudetSeattle, WAPsychology
Noelle BellPortland, ORMultidisciplinary Studies and Elementary EducationMagna Cum Laude
Osvaldo BenitezOntario, ORBusiness Administration
Kara Lynn BennettBaker City, ORBiology
Jeannette Louise BentonSacramento, CACreative Writing
Kayla Jean BergBend, ORHealth & Human Performance
Michael Andrew BibeKennewick, WABusiness Administration
Shaelynn BiceCortez, COBusiness Administration
Aspen Angel BirkmaierImbler, ORBiology
John BittingerBremerton, WAHealth & Human Performance
Jake BlackburnBurns, ORBusiness Administration
Kendra BlakeLa Grande, ORBiology
Britney D. BlalukKoror, PalauPsychologyMagna Cum Laude
Cheyenne BoyleMeridian, IDCommunication Studies
Madisen BozovichLodi, CABusiness Administration
Enez BradfordSilverton, ORTrauma in Educational Communities
Carolyn Elizabeth BrandtLa Grande, ORBusiness AdministrationCum Laude
Mikayla BredfieldUmatilla, ORBusiness Administration
Alexi Jane BrehautPendleton, ORHealth & Human Performance
Sydney BrightLa Pine, ORRangeland Sciences (OSU)
Erika Lauren BrooksColbert, WABusiness AdministrationCum Laude
Austin Lewis BrownSalem, ORBusiness AdministrationMagna Cum Laude
Jocelyn Rose BrownSilverton, ORNursing (OHSU)
Joshua Kaylin BrownPasadena, CAPsychology
Addison Morgan BrowningSan Antonio, TXSecondary EducationArmy National Guard
Sarah May BuddinghPhilomath, OREconomicsMagna Cum Laude
Jackie BulowIrrigon, ORElementary Education2022 Outstanding Student Award
Owen Jonathan BurbankMeeteetse, WYFire Services AdministrationCum Laude
Mary Ellen Charlotte BuxtonOntario, ORHistory
Mhar Andrew CaballaKodiak, AKSecondary Education
Mannelyn CabreraSaipan, Commonwealth of the Northern Mariana IslandsMultidisciplinary Studies and Elementary EducationSumma Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
Zach CahillBoise, IDBusiness Administration and EconomicsCum Laude
Alondra CalderaBoardman, ORHealth & Human Performance
Dylan CaldwellHermiston, ORSecondary Education
Erin CampbellLa Grande, ORBiology
Computer Science
Magna Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
JoAnna CampbellChallis, IDSustainable Rural Systems
Mariah Kathleen CarderNorth Bend, ORBusiness Administration
Hannah CarneySeattle, WASecondary Education
Danielle ChurchFruitland, IDBiologyMagna Cum Laude
Kristen Colleen ColeRoseburg, ORBusiness AdministrationMagna Cum Laude
Cheyanne CollinsMitchell, ORAgricultural Sciences (OSU)
Shania ContestJabat & Ailinglaplap, Marshall IslandsBusiness Administration
Oscar Luis Contreras-LealHermiston, ORSecondary Education
Mikayla Nikole CordleJefferson, ORPhysical Activity & HealthCum Laude
Morgan Nicole CorreaHeppner, ORAccountingCum Laude
Perry CosgriffeDamascus, ORBusiness Administration and Economics
Kaci Mikala CoxBend, ORPsychology
Josephine CrockerStayton, ORHealth & Human Performance
Tausha Vaughn CumminsArco, IDEnglish/WritingMagna Cum Laude
Ruth DahlenBend, OREnglish/WritingMagna Cum Laude
Hailey Dawn DavisPhilomath, ORPsychologyMagna Cum Laude
Jiliane Courtney DawsonHermiston, ORBusiness Administration
Alia DeHartHood River, ORSecondary Education
Sara Michele DethloffOregon City, ORHealth & Human Performance
Clint DotySandy, ORChemistry-Biochemistry
Taylor Nicole DowSt. Helens, ORBusiness AdministrationSumma Cum Laude
Patience DudleyLa Pine, ORPsychology
Chase DuvallWilsonville, ORElementary EducationMagna Cum Laude
Brooks DyerVancouver, WAMultidisciplinary Studies
Joshua Doyle EbelLa Grande, ORIntegrative Studies
Nursing (OHSU)
Summa Cum Laude
Cum Laude
Haley EbnerKeizer, ORMultidisciplinary Studies and Elementary Education
Brady EllisKeizer, ORAnthropology/Sociology
Brian Keith EllisSan Diego, CAElementary Education
Samantha ElwessGresham, ORBusiness Administration
Abigail Emerson SmithBend, ORElementary Education
Molly ErskineFruitland, IDHealth & Human Performance
Tristan LeAnne EstabrookIone, ORNursing (OHSU)
Psychology
Magna Cum Laude
Cum Laude
Alexander Garrett EstilloreFruitland, IDBusiness AdministrationUnited States Army
Ethan James EtterEphrata, WACrop & Soil Science (OSU)
Cheyenne Victoria EvansLakeview, ORInterdisciplinary StudiesCum Laude
Isabella Lysette EvansBaker City, ORComputer ScienceCum Laude
ASTEO Scholar
Melissa Helen EvansBend, ORAnthropology/SociologyMagna Cum Laude
Krystal FabricanteKodiak, AKPhysical Activity & Health
Brannon FarnerJoseph, ORSecondary EducationUnited States Army
Tristan Maughn FergusDayton, ORBusiness Administration
Alexa FerrisBattle Ground, WAEnglish/WritingCum LaudeAir National Guard
Lisa Anne FinleyBaker City, ORPsychology
Robert Wesley FitzpatrickNamdrik Atoll, Republic of the Marshall IslandsBusiness AdministrationCum Laude
Olivia Madeline FlemingLa Grande, OREnglish/WritingMagna Cum Laude
ShayLynn FleuryAberdeen, WAInterdisciplinary Studies
Haley FoncecaBoise, IDBiologyMagna Cum Laude
Emily Marie FoxenCoos Bay, OREducation
Jessica Renee FrazierPendleton, ORElementary Education
David Christopher FrostShelton, WAFire Services AdministrationUnited States Navy
Dillon G. FullerCoos Bay, OREarly Childhood Education
Torivio GallegosNyssa, ORBusiness AdministrationCum Laude
Ashley GambillPilot Rock, ORNursing (OHSU)Magna Cum Laude
Brittney GarciaLa Grande, ORInterdisciplinary StudiesSumma Cum Laude
Kobi GardeaPocatello, IDIntegrative Studies
Rachel Mae GarmanFruitland, IDBusiness AdministrationSumma Cum Laude
Maya Jewel GarnerNyssa, ORElementary EducationCum Laude
Hanna GarrettMilwaukie, ORPhysical Activity & Health
Michael James GarrisonWoodland, WAFire Services AdministrationUnited States Air Force
Alexander Paul GarzaHermiston, ORBusiness Administration
Darby GassettEnterprise, ORNursing (OHSU)Cum Laude
Jacob GauPendleton, ORMusic
Kate GekelerAnchorage, AKInterdisciplinary Studies
Kaci Rae GeorgeUnion, ORBusiness Administration
Abby GilesTremonton, UTHealth & Human Performance
Michelle Lee GilkeyEagle Point, ORInterdisciplinary Studies
Walker GillispieVancouver, WAEmergency Medical Services Administration and Fire Services Administration
Melissa Rose GilmanSandy, ORMultidisciplinary Studies and Elementary EducationCum Laude
Lili A. Giron GironWoodburn, ORInterdisciplinary Studies
Emily GluchWeiser, IDAgricultural Sciences (OSU)
Ashley K. GomesSutherlin, ORAccountingCum Laude
Osbaldo GonzalezOntario, ORElementary Education
Cade GorhamLa Grande, ORHealth & Human Performance
Daniel GosslerHermiston, ORBusiness Administration
Antonio Roberto GraciaLos Angeles, CAMaster of Business Administration
Eric GrahamElsberry, MOFire Services Administration
Jenna LeeAnn GrayKimberly, IDHealth & Human Performance
Mackinley Paige GregusGlendora, CAPsychology
Aimee Marie GunterPendleton, ORElementary Education2022 Outstanding Student Award
Joey GutierrezHermiston, ORPhysical Activity & Health
Lisa Marie HallDallas, TXPolitics & EconomicsUnited States Air Force
Natalee Laurin Seon HallLoveland, COBusiness Administration
Payton HamiltonBoise, IDBusiness Administration
Kelsey HandRoseburg, ORMaster of Business Administration
Amy HanifanLafayette, ORFire Services AdministrationMagna Cum Laude
Michael R. HansonBarstow, CACommunication StudiesMagna Cum Laude
Ashley HartfordBaker City, ORAccounting
Kayla HarveyPortland, ORMultidisciplinary Studies and Elementary EducationCum Laude
Merissa Francis HaynesLebanon, ORInterdisciplinary Studies
Michael HefleyBend, ORComputer Science and MathematicsMagna Cum Laude
ASTEO Scholar
2022 Outstand Student Award
Jerry HelmGreenbank, WAFire Services Administration
Stephen HelwigPortland, ORHistory
Rylee Ann HendershotLongview, WACommunication Studies
James HendersonLodi, CAAccounting and Business Administration
Brianna Elizabeth HernandezMilton-Freewater, ORMultidisciplinary Studies and Elementary EducationCum Laude
Guadalupe Hernandez BenitezNew Plymouth, IDElementary Education
Timothy James HerreraFontana, CAElementary Education
Kendall Jean HettingaDayville, ORBusiness AdministrationCum Laude
Caden Thumper HicksTumwater, WAPolitics & Economics
Lucas HidalgoBanks, ORMaster of Business Administration
Macy HigaHonolulu, HIPsychologyMagna Cum Laude
Cindy M. HilcheyEddyville, ORAccounting
Aleczandra HillHappy Valley, ORElementary Education
Dennise HintonPrineville, OREnglish/WritingCum Laude
Theresa HoLynnwood, WANursing (OHSU)Magna Cum Laude
Michelle HollidayPrineville, ORSecondary Education
Siobhan HolmanPilot Rock, ORBusiness AdministrationSumma Cum Laude
Chelsie Layne HouckUnion, ORNursing (OHSU)Cum Laude
Sierra Lowell HowardUnion, ORAnthropology/SociologyMagna Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
Brianna Lynn HumestonPrineville, ORNursing (OHSU)
Benjamin HyslopCaldwell, IDHistoryArmy National Guard
Dilerong Cheri IkesiilKoror, PalauBusiness Administration
Ariel Marie InlowCentral Point, ORAccounting
Alexa Grace JamisonCaldwell, IDEnglish/Writing and HistorySumma Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
Nadzieja Janota-WiltJacksonville, ORCommunication StudiesSumma Cum Laude
Nick JenningsVancouver, WAInformation Technology Management
Justin JeskeSpokane, WABusiness AdministrationMagna Cum Laude
Katie Jo JohnsonGrand View, IDEducation
Kendrick JohnsonElgin, ORComputer ScienceCum Laude
Narose Martha JorrenMajej Island and Lae Atoll, Republic of the Marshall IslandsHealth & Human Performance
Nursing (OHSU)
Austen Marie KalivasPocatello, IDChemistry-BiochemistrySumma Cum Laude
Enes KaplanovicNewcastle, New South Wales, AustraliaElementary EducationSumma Cum Laude
Kylie Lorraine KempClarkston, WANursing (OHSU)
Keanna KestieOntario, ORHistory
Jordan Paul KnapeLa Grande, ORSecondary Education
Rylee KollmanHeppner, ORNursing (OHSU)
Adam KopfWalla Walla, WAHistory
Shontel KrantzCove, ORNursing (OHSU)
Meghan Rylee KrantzSpokane, WABusiness AdministrationMagna Cum Laude
Madeline KretzschmarSalem, ORAccountingCum Laude
Kimberly Ann KromholtzSpokane, WAAnthropology/Sociology2022 Outstanding Student Award
Paige LaciLa Grande, ORAnthropology/Sociology
Jordyn Ashlee LambertAthena, ORMultidisciplinary Studies and Elementary EducationMagna Cum Laude
Mashmet David LangbelMajuro, Marshall IslandsBusiness Administration
Marcus LauretaTroutdale, OREducationUnited States Army
Brady Robert LaymanGresham, ORBiology
Chemistry-Biochemistry
Summa Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
2022 President’s Scholar
Daniel LeaBeaverton, ORComputer ScienceMagna Cum Laude
Jessica LearyLakeview, ORMultidisciplinary Studies and Elementary Education
Madisen Claire LedbetterHermiston, ORBusiness
Maggie Morgan Dawn LedbetterCove, OREnglish/Writing
Katelen Renae LeightyPendleton, ORElementary Education
Taylor Marie LightMeridian, IDHealth & Human PerformanceMagna Cum Laude
Mayra LopezHermiston, ORBusiness Administration
Giselle Edith Lopez De LoeraMilton-Freewater, ORComputer ScienceSumma Cum Laude
Alexis LougyClackamas, ORPsychology
Drew LunnyPendleton, ORHistoryMagna Cum Laude
Sarah I. LynchAlbuquerque, NMBusiness AdministrationSumma Cum Laude
Lexi MacKenzieFruitland, IDAnthropology/SociologyCum Laude
Jimmy MadrigalHermiston, ORElementary EducationCum Laude
Alexis MakiColfax, WASecondary Education
Julia Marie MaldonadoSentinel, OKPsychology
Carsten William ManderbachBenton City, WABusiness Administration
ShaLane MarshallSpring Creek, NVEducation
Bree Martinez GonzalezOntario, ORPhysical Activity & Health
Jash J. MasaoEnewetak, Marshall IslandsPolitics & Economics
Nikela Teregeyo MasayosSaipan, Northern Mariana IslandsAccounting
Dalton MauzayCheney, WAArt
Savannah Claire McCarlKennewick, WABusiness Administration
Chad Austin Harold McCoyPendleton, ORNursing (OHSU)
Maxwell McCulloughPost Falls, IDMaster of Business Administration
Pearl McCunePendleton, ORMultidisciplinary Studies and Elementary Education
Brittany Rose McGillWeston, ORMultidisciplinary Studies and Elementary EducationMagna Cum Laude
Kaitlyn Marie McLeodSpring Creek, NVPhysical Activity & HealthMagna Cum Laude
Flynn McpheronKennewick, WAEnglish/Writing
April Kristine MeadowsPendleton, ORPsychology
Kelton MeekFruitland, IDPsychology
Whitney Nicole MeierCoeur d’Alene, IDSecondary Education
Joshua Alexander MendozaRichland, WAPhysical Activity & Health
Sandra Jo MeredithUnion, ORPhysical Activity & Health
Irelyn MilesLa Grande, ORNatural Resources (OSU)
Payton Jean MillerIone, ORPsychology
Tara MillerOmak, WABusiness Administration
Rebecca Lee MilliganVancouver, WASecondary Education
Tony MillsBirmingham, ALSecondary Education
Cody MilmineBuffalo, WYBusiness Administration
Economics
Magna Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
Kristin Grace Chiyoko MiyamotoHillsboro, ORBusiness Administration
Early Childhood Education
Savannah MoeWasco, ORAgricultural Sciences (OSU)
Samantha MoltPrairie City, ORTheatre Arts
Andrew J. MoranPendleton, ORHistoryUnited States Army
Julia Elizabeth MorginDanville, CACommunication Studies
Heather MosleyCanyon City, ORElementary Education
Paul Vanglue-Zongchao MouaPortland, ORBusiness Administration
Garrett F. MoyesNyssa, ORAnthropology/SociologyCum Laude
Olivia MurilloThe Dalles, ORBusiness Administration
Marcus Dean MurrillUnion, ORAnthropology/Sociology and History
Kimberly MurryBurns, ORPhysical Activity & HealthSumma Cum Laude
Edgar Navarrete-RuizHermiston, ORSecondary Education
Ryan Taylor NinmanSalem, ORPhysical Activity & Health
Constantino Nunez-EscobedoDrewsey, ORPsychology
Rachelle NyczUmatilla, ORSecondary Education
Rhyanne Elayne OatesPilot Rock, ORBusiness AdministrationSumma Cum Laude
2022 Scholar Athlete Award
Dallas George O’BryanNewberg, ORBiologyCum Laude
Blake William O’DonnellYucaipa, CAMaster of Business Administration
Frances OlivaMeridian, IDElementary Education
Jamey Kimberly OlsonMeeteetse, WYMultidisciplinary Studies and Early Childhood EducationCum Laude
Ayeesha Leshawn OnonaiyeKuna, IDMusic
Lady Mariela Ornelas DanielPortland, ORMultidisciplinary Studies and Elementary Education
Megan Marie OroscoMyrtle Creek, ORHealth & Human Performance
Edwin OrozcoFallbrook, CAElementary Education
Kimberly OrtizScio, ORAgricultural Sciences (OSU)
Emma Jane Ann PageWilder, IDBiology
Wyatt PageLa Grande, ORComputer Science
Amber Dawn PairCascade, IDNursing (OHSU)
Psychology
Cum Laude
Cum Laude
Kamilla Yvette PalomoOntario, OREducation
Maria Yvette ParejaSeattle, WAPsychology
Kari Mae ParksCove, ORBusiness Administration
Jill Kathryn PedroCove, ORMultidisciplinary Studies and Elementary EducationCum Laude
Joao Vitor PedrosaHelix, ORComputer Science
Mathematics
Cum Laude
Viannei PerezGrandview, WAEducation
Bryce PetersPrescott, AZBusiness AdministrationSumma Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
Kendra Ronni PetersenHermiston, ORIntegrative Studies
Kreede Franklin PetersonKuna, IDMathematics
Corinna Belle PinsonOntario, ORElementary Education
Samuel PointerHaines, ORAgricultural Sciences (OSU)
Business Administration
Summa Cum Laude
Alexandria PompelOregon City, ORMaster of Business Administration
Philip PompelOregon City, ORIntegrative Studies
Nursing (OHSU)
Brandon Steele PorterEast Wenatchee, WASecondary Education
Burgandee Rose PorterOntario, ORMultidisciplinary Studies and Elementary Education
Ryan PragnellOlympia, WAFire Services AdministrationCum LaudeUnited States Army
Noah H. PrattonMilton-Freewater, ORMusicCum Laude
2022 Outstanding Student Award
Cassidy QuickMeridian, IDMultidisciplinary StudiesCum Laude
Maribel RamirezNyssa, ORInterdisciplinary Studies
Joseph RandolphHermiston, ORHistory
Geelynn M. Recheked-KazumaNgeremlengui, PalauAnthropology/Sociology
Dawn RedickAlbany, ORInterdisciplinary Studies
Josephine Marie ReichertPendleton, ORMultidisciplinary Studies and Elementary Education
Donald RenaldsAlbany, ORBusiness Administration
Kimberly Renteria MontesIrrigon, ORAccountingSumma Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
Rebecca ReynoldsStanfield, ORBusiness Administration
Tori ReynoldsPrineville, ORAgricultural Sciences (OSU)
Rianna Malie RichardKolonia, Pohnpei, Federated States of MicronesiaPsychologySumma Cum Laude
Cedric RielKennewick, WABusiness Administration
Economics
Master of Business Administration
Summa Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
Becca RiomondoUnion, ORMultidisciplinary Studies and Elementary EducationSumma Cum Laude
Lizbeth Risso SantosPortland, ORElementary Education
Ian RiveraPendleton, ORSecondary Education
Kacey J. RobbinsPendleton, ORMultidisciplinary Studies and Elementary Education
Haley Rae RobinettMiddleton, IDMultidisciplinary StudiesSumma Cum Laude
Betsy RochellePrineville, ORMusic
Julie Marie RodriguezSan Diego, CAElementary Education
Alma Judith RosasBoise, IDMaster of Business Administration
Victor RosasSierra Vista, AZPhysical Activity & Health
Hope Elisabeth RussellEagle, IDPsychologyMagna Cum Laude
Lindsey Allison RussellSisters, ORComputer Programming I
Secondary Education
Maliah RussellSalem, ORAnthropology/SociologyCum Laude
Brooke Elizabeth SandersPendleton, ORNursing (OHSU)
Frances G. SantosSaipan, Northern Mariana IslandsAnthropology/SociologySumma Cum Laude
Maggie ScanlanPendleton, ORElementary Education
Jill SchulzePendleton, OREnglish/Writing
Brent SchwabGresham, ORBusiness AdministrationCum LaudeUnited States Marine Corps
Cambree Lynn ScottBend, OREnglish for Speakers of Other Languages
Multidisciplinary Studies and Early Childhood Education
Summa Cum Laude
Josh SealsTillamook, ORAgricultural Sciences (OSU)2022 Outstanding Student Award
Brandon SearlesShelton, WAFire Services Administration
Breanna Jo ShafferKennewick, WABusiness AdministrationCum Laude
Hayden ShafferMiddleton, IDComputer Science
Moriah Lee SkeltonKlamath Falls, ORAccounting
Monica L. SlatePrineville, ORAccountingSumma Cum LaudeUnited States Army
Madison Renee SmallwoodPhilomath, ORBusiness Administration and Marketing
Amanda M. SmithSisters, ORSecondary Education
Caden SmithPendleton, ORBusiness Administration
Harrison Robert SmithScio, ORBiologyASTEO Scholar
Kassie SmithKlamath Falls, ORHealth & Human Performance
Monica SmithHermiston, ORElementary EducationCum Laude
Parker C. SmithMeridian, IDBiology
Olivia Yvonne SolisWood Village, ORBusiness Administration
Jessica Faith StephenPendleton, ORMultidisciplinary Studies and Elementary Education
Amanda J. StewartMilton-Freewater, ORSecondary Education
Taylor StricklinRoseburg, ORSecondary Education
Robert L. StubbsJerome, IDInterdisciplinary StudiesCum LaudeUnited States Air Force
Cameron SugdenBend, ORComputer Programming I
Biology
Cum Laude
ASTEO Scholar
Kyle SwallowPullman, WAEducation
Zane SwangerSprague, WAAgricultural Sciences (OSU)
Haylee Francis SwigerSpokane Indian Reservation, WAPsychologyCum Laude
Dempsi Sloan TalkingtonFinley, WAChemistry-BiochemistryMagna Cum Laude
Jean Elizabeth TaylorRigby, IDPhysical Activity & HealthSumma Cum Laude
2022 Outstanding Student Award
Soloman John TaylorRigby, IDMaster of Business Administration
Derek Vasantha TennekoneColombo. Maloelap, Sri Lanka. Republic of the Marshall IslandsPolitics & Economics2022 Outstanding Student Award
Eli TeuteuTacoma, WABusiness Administration
Saji ThomasMurikkassery, Kerala, IndiaEducation
Chesley ThompsonLa Grande, ORAnthropology/SociologySumma Cum Laude
Hannah ThompsonHermiston, ORMultidisciplinary Studies and Elementary Education
Reginald Thorne Jr.Alexandria, VAMultidisciplinary Studies
Audrey TinninKennewick, WASecondary Education
Yvonne TolmanVale, ORBusiness Administration
Ashley Mariah TracyEugene, ORBusiness Administration
Abe George TradGresham, ORBusiness Administration
Sandra UrenaSanta Ana, CAElementary Education
Daniel Elroy Van CleavePendleton, ORComputer Science
Ellen Rose Vander SteltHermiston, ORMultidisciplinary Studies and Elementary EducationMagna Cum Laude
Hunter VanLeuvenElgin, ORBusiness Administration
Aubrey Jade VanniceHalfway, ORPsychologySumma Cum Laude
Carmen Nicole VargasSan Fernando, CAInterdisciplinary Studies
Syl VazquezSierra Vista, AZPsychologyMagna Cum Laude
Elsy VelasquezHermiston, ORElementary EducationCum Laude
Lisa Christine VerlingPortland, OREducation
Robert WalkerBoise, IDPsychology
Amanda WelchSpokane, WASecondary Education
Amanda Lynn WestMedford, ORPsychology
Stephanie M. WheatleyWarrenton, ORMaster of Business Administration
Shaunna WhiteSeaside, ORFire Services AdministrationUnited States Marine Corps
Peyton Bailey WhiteheadScio, ORAgricultural Sciences (OSU)
Ebony Danielle WilsonHermiston, ORAnthropology/Sociology
Travis Tuff WilsonMaupin, ORChemistry-Biochemistry
Kaylin WinansHood River, ORHealth & Human PerformanceMagna Cum Laude
Taylen Noelle WohlClarkston, WAElementary Education
Jonathan WolotiraPendleton, ORBiology
Chemistry-Biochemistry
Magna Cum Laude
Alaina WrightLa Grande, ORHealth & Human PerformanceSumma Cum Laude
Jasmyne YoungLa Grande, ORComputer Science
Jessica C. YuroskoCathlamet, WABusiness Administration
Alexandra ZuckerNampa, IDSecondary Education
Ann ZuehlkeHood River, ORSecondary Education
Brianna ZweygardtPrairie City, ORChemistry-BiochemistrySumma Cum Laude